יורם הכהן

איגוד האינטרנט הישראלי

Yoram Hacohen is the CEO of the Israeli Internet Association (ISCO-IL) since 2015. Prior to his term at ISOC-IL, Yoram was a senior research fellow at the Institute for National Security Studies (INSS) where he researched  national security aspects of Cyber, Big Data, Technology and Law.

. בשנת 2006 מונה עורך הדין הכהן על ידי ממשלת ישראל להקים ולהוביל את הרשות הישראלית למשפט, טכנולוגיה ומידע, הרשות להגנת המידע בישראל (היום הרשות להגנת הפרטיות). בתפקידו זה שימש מר הכהן כרגולטור הלאומי להגנה על פרטיות מידע אישי, על לשכות שירות נתוני אשראי ועל מנפיקי חתימות אלקטרוניות.

בהנהגתו הפכה הרשות לסמכות הגנת מידע אישי מודרנית הממוקדת בטכנולוגיה, ולמרכז ידע בתחום החוק והטכנולוגיה של הממשל הציבורי בישראל. במהלך כהונתו הכהן הוביל פעולות שונות לאכיפת פרטיות, והשתתף בתהליך הקמת מסגרת אבטחת הסייבר בישראל. כהונתו הסתיימה באפריל 2013.

יורם ייצג את ישראל בפורומים בינלאומיים שונים כראש המשלחת הישראלית לוועדות ICCP ו- WPISP של ה- OECD והוביל תהליך מול הנציבות האירופית אשר הביא להכרזתה של ישראל כבעלת משטר הגנה על נתונים הולם על פי דרישות הדירקטיבה האירופאית להגנת הפרטיות 95/46 EC.

Skip to content