ניבה אלקין-קורן

אוניברסיטת תל אביב

ניבה אלקין-קורן היא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב ועמיתת מחקר בכירה במרכז ברקמן-קליין לאינטרנט וחברה באוניברסיטת הרווארד. בשנים 2009-2012 כיהנה כדיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. ייסדה את המרכז למשפט וטכנולוגיה, בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה (ביחד עם פרופ' מיכאל בירנהק), ועמדה בראשו במשך למעלה משני עשורים. בשנים 2017-2019 כהנה גם כראש המרכז לחקר סייבר, משפט ומדיניות באוניברסיטת חיפה. היא מתמחה בקניין הרוחני, דיני מידע וסייבר. מחקריה ופרסומיה עוסקים בקשת רחבה של נושאים הקשורים למשפט וטכנולוגיה, כגון: השלכות משפטיות של בינה מלאכותית וביג דאטה, אסדרה של פלטפורמות דיגיטליות, כלכלת המידע, זכויות יוצרים וזכויות משתמשים, קניין רוחני ומדיניות מחקר ופיתוח, פרטיות ורשתות חברתיות.

פרופסור אלקין-קורן היא בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א LL.B, 1989)), בעלת תואר מוסמך במשפטים מאוניברסיטת הרווארד (1991 LL.M,) ובעלת תואר דוקטור למשפטים (S.J.D) מאוניברסיטת סטנפורד (1995). 

היא לימדה כפרופסור אורחת בבתי הספר למשפטים באוניברסיטאות מובילות בעולם, בין היתר אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת קולומביה, אוניברסיטת ניו יורק, ואוניברסיטת קליפורניה. היא חברה בלשכת עורכי הדין משנת 1990. לצד עבודתה האקדמית היא עוסקת בפעילות ציבורית: בין היתר כיהנה כחברת מועצת הקולנוע, חברה בועדת בקרה ותפוקות של רשות הפטנטים, במועצה הציבורית להגנת הפרטיות ובמועצה האקדמית של המרכז לאתיקה משכנות שאננים. היא מכהנת בהנהלת שורה ארוכה של ארגוני מחקר מובילים בתחום של משפט וטכנולוגיה בחו"ל, בין היתר יושבת ראש המועצה המדעית המייעצת של מכון אלכסנדר וון הומבולדט לחקר האינטרנט והחברה בברלין (HIIG); חברת הועד המנהל של הארגון הבינלאומי למחקר והוראה בקניין רוחני (ATRIP) ; חברת המועצה האקדמית MIPLC במכון מקס פלנק לחקר חדשנות ותחרות שבמינכן גרמניה, וחברת המועצה המייעצת של ה - CyberPeace Institute בג'נבה.

Skip to content