לימור שמרלינג מגזניק

מנהלת כללית

לימור שמרלינג מגזניק היא מנהלת המכון הישראלי למדיניות טכנולוגיה. בתפקיד זה, לימור מובילה את סדר היום של המכון ומכנסת קובעי מדיניות, רגולטורים, אנשי אקדמיה, נציגי חברה אזרחית ומנהיגים עסקיים לדיונים בנושא חדשנות, זכויות אדם, אתיקה והשגת יעדים כלכליים וחברתיים בנושאים כגון בינה מלאכותית ולמידת מכונה, משילות מידע, הגנת הפרטיות, הגנת סייבר, בריאות דיגיטלית, ממשל זמין, פינטק, ערים חכמות ותחבורה חכמה. היא חברה בקבוצת המומחים של OECD לניהול מידע אישי ויזמה את הקמת ה- Privacy Tech Alliance.

לימור הגיעה למכון לאחר עשור בשירות הרשות להגנת הפרטיות של ישראל, כמנהלת מחלקת קשרי ציבור וממשל וכמנהלת מחלקת רישוי ופיקוח. היא הייתה אחראית לאכיפה מנהלית של חוק הגנת הפרטיות על כל הגופים הפרטיים והגופים הציבוריים בישראל ועל אכיפת חוק חתימה אלקטרונית וחוק נתוני אשראי. היא גם ייצגה את הרשות בשיתופי פעולה בינלאומיים ולאומיים באכיפה והעידה בפני ועדות הכנסת. היא לקחה חלק בתהליכי חקיקה מראשיתה ועד לאישורה וביצועה. היא הקימה את הפורום להגנת הפרטיות במנהל הציבורי הישראלי. היא הייתה חברה מייסדת בוועדת מחשוב ענן ממשלתית, משקיפה בוועדת הפיקוח על פרויקט זיהוי חכם וזיהוי ביומטרי, חברה בוועדת החקירה: קידום תחרות במגזר הפיננסי, וחברה בוועדה המייעצת לממונה על נתוני אשראי בבנק ישראל.

לפני כן לימור הייתה יועצת ומזכירה משפטית במועצה לשידורי כבלים ולוויין במשרד התקשורת. תפקידיה הקודמים כוללים עיסוק במשפט מסחרי במגזר הפרטי וניהול מכירות וניהול מוצר בתעשיית ההייטק.  

היא הייתה מרצה מן החוץ בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים ובבית הספר למשפטים של המרכז הבינתחומי הרצליה, והיא דוברת לעתים קרובות בכנסים אקדמיים ועסקיים.

לימור בעלת תואר ראשון במשפטים, תואר שני בספרות שהתמקד בנשים ומגדר ותואר שני במשפט ציבורי, כולם מאוניברסיטת תל אביב והיא עורכת דין מוסמכת ובעלת הסמכה למקצוע הפרטיות (CIPP / E, CIPP / US, CIPM)

בשנת 2018 לימור נבחרה על ידי מגזין פורבס כאחת מ- 50 הנשים המובילות בעולם בתחום הטכנולוגיה.

מאמרים של לימור

ספקטרום הבינה המלאכותית
קרא עוד
Event Recap – Virtual OECD Workshop: Supporting Health Innovation with Fair Information Practice Principles
קרא עוד
ITPI Event recap – The EU Data Strategy and the Draft Data Governance Act (19th May 2021)
קרא עוד
הצג עוד