לימור שמרלינג מגזניק מונתה למנהלת המכון הישראלי למדיניות טכנולוגיה ומצטרפת כעמיתה בכירה בפורום לעתיד הפרטיות

                                                                                                     21 בנובמבר 2018

לימור שמרלינג מגזניק מונתה למנהלת המכון הישראלי למדיניות טכנולוגיה ומצטרפת כעמיתה בכירה בפורום לעתיד הפרטיות

בתפקידה הקודם כיהנה כמנהלת מחלקה ברשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים

 

המכון הישראלי למדיניות טכנולוגיה (ITPI) והפורום לעתיד הפרטיות (FPF) הודיעו היום על המינוי.

בתפקידה תנהיג שמרלינג מגזניק את פעילות המכון בישראל, תוביל את מדיניות המכון, תפעל לרתימת חוקרים מהאקדמיה, נציגי תעשייה וקובעי מדיניות לשיח פתוח ומרובה דעות, ותנהל את פעילות הקשר עם הציבור ועם הועד המייעץ של המכון.

“אנחנו נרגשים על כך שלימור מצטרפת לצוות שלנו”, אמר ג’ולס פולונצקי, מנכ”ל הפורום לעתיד הפרטיות ומייסד שותף של המכון הישראלי למדיניות טכנולוגיה. “יש לה ניסיון מוכח של הצלחה ברתימת מנהיגים בכירים מהממשלה, האקדמיה, החברה האזרחית והמגזר הפרטי, לצורך עיצוב עקרונות ניהול מידע ופרקטיקות הגנה על מידע. אנחנו מצפים להרחבת הפעילות והתרומה שלנו בישראל תחת הנהגתה”.

פרויקטים מרכזיים בהם יעסוק המכון הישראלי למדיניות טכנולוגיה ב-2019 כוללים את חקיקת הגנת המידע, סוגיות בכלכלה דיגיטלית, תמיכה בקידום מובילות של סטארט אפים ישראליים המפתחים מוצרים מקדמי פרטיות ותמיכה בפריסת טכנולוגיות ערים חכמות ותחבורה חכמה על ידי הטמעת ערכי הגנה על מידע וזכויות אנשים.

שמרלינג מגזניק מצטרפת למכון ולפורום בתום עשור ברשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, במהלכו שימשה כמנהלת מחלקת קשרי ציבור וממשל ומנהלת מחלקת רישוי ופיקוח.

היא הובילה יוזמות מדיניות ורגולציה בתחומים טכנולוגיים, וקידמה ציות לדרישות הגנת מידע ופרטיות, הגנת סייבר וניהול זהויות דיגיטליות.

היא מרצה מן החוץ בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ובבית הספר למשפטים במרכז הבינתחומי בהרצליה. היא בעלת תואר ראשון ושני במשפטים ותואר שני בספרות מאוניברסיטת תל אביב, ובעלת הסמכות מקצועיות בתחום הגנת המידע (CIPP/US, CIPP/E, CIPM).

שמרלינג מגזניק: “בתום 10 שנים ברשות להגנת הפרטיות, אני נרגשת לצאת לדרך חדשה, בה אסייע בחיבור הקהילה הטכנולוגית הישראלית עם הפורום להגנת הפרטיות שהוא ארגון מוביל בעולם לגיבוש מדיניות התומכת בטכנולוגיות מתפתחות. אני מאמינה שישראל יכולה להיות מובילה עולמית בתחום פתרונות המגנים על פרטיות”.

פרופ’ עומר טנא, מייסד שותף במכון הישראלי למדיניות טכנולוגיה: “לימור, שבתפקידה האחרון ניהלה קשרי עבודה עם רגולטורים אירופאים בתחום הגנת המידע, מצויה במיקום המושלם לגישור בין רגולטורים וקובעי מדיניות מצד אחד לסטארט אפים חדשניים מתל אביב וארה”ב מצד שני.”

לשמרלינג מגזניק ניסיון עשיר בסוגיות של חברת האינטרנט כגון האינטרנט של הדברים, רכבים אוטונומיים, ערים חכמות, מידע ביומטרי, רשתות חברתיות, בריאות דיגיטלית, נתוני אשראי, פינטק ועוד.

יש לה רקע מגוון הכולל תפקידים בממשלה ובמגזר הפרטי, ניסיון משפטי הכולל עיסוק בתחום החברות, הקניין והבנקים, לצד תפקידי ניהול מוצר וניהול פרוייקטים בתעשיית ההיי-טק הישראלית.

###

המכון הישראלי למדיניות טכנולוגיה

חממה לפיתוח מחקר, מדיניות ומנהיגות בתחומי הטכנולוגיה, למען הטמעתם של ערכים ואתיקה לצד התפתחויות טכנולוגיות www.techpolicy.org.il

הפורום לעתיד הפרטיות

ארגון גלובאלי שלא למטרות רווח המשמש קטליזטור למנהיגות ומחקר בתחום הפרטיות, למען קידום שימוש מושכל במידע בתמיכה בטכנולוגיות מתפתחות  www.fpf.org